Drukuj

Instrukcja dla pacjenta po zabiegu usuwania kamienia i wygładzania korzeni

Super User. Opublikowano w Dla Pacjenta

Kilka sugestii, które podniosą Twój komfort i pomogą odnieść maksimum korzyści z zabiegu periodontologicznego:

1.    Wrażliwość pozabiegowa dziąseł jest objawem normalnym. Aby zredukować wrażliwość i wspomóc gojenie co dwie - trzy godziny proszę płukać jamę ustną ciepłym roztworem soli ( ½ łyżeczki soli rozpuszczone w 120 ml ciepłej wody)
lub płynem do ust z chlorheksydyną (np. Eludril).

2.    Przez 12 godzin należy unikać szczotkowania i nitkowania obszaru poddanego zabiegowi. Jednak po upływie 12 godzin bardzo ważne jest, ażeby zacząć delikatne a zarazem dokładne mycie zębów szczoteczką o miękkim włosiu. Szczoteczkę można zwilżyć w ciepłej wodzie, jeżeli tkanki są wrażliwe.

Drukuj

Zalecenia po zabiegu chirurgicznym na przyzębiu

Super User. Opublikowano w Dla Pacjenta

1.    Bezpośrednio po zabiegu należy odpoczywać i unikać forsownych ćwiczeń przez pozostałą część dnia. Utrzymywanie niższego ciśnienia krwi zmniejszy krwawienie i przyspieszy gojenie.
2.    Bezpośrednio po zabiegu przyjąć tabletkę przeciwbólową (np. Paracetamol, Ibuprom) - jeszcze zanim ustanie działanie znieczulenia. Nie wolno stosować aspiryny!
3.    Jeśli lekarz zalecił leki przeciwbólowe lub antybiotyk należy przyjmować je zgodnie z zaleceniami.
4.    Stosuj zimne okłady z lodu w celu zminimalizowania obrzęku. Przykładaj je do twarzy na 15 minut, następnie 15 minut przerwy - również kolejnego dnia po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać rozgrzewania operowanej okolicy.
5.    Przez pierwsze 7 dni stosuj dietę miękką, półpłynną - dobrze zbilansowaną. Pij dużo wody. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać gorących pokarmów. Zaleca się wyeliminowanie przez kilka dni potraw mącznych, mleka i kwaśnych produktów mlecznych, gdyż osadzają się one na zębach i utrudniają higienę jamy ustnej.

Drukuj

Skuteczność leczenia

Super User. Opublikowano w Dla Pacjenta

Rokowanie w chorobach przyzębia uzależnione jest od wielu czynników, ale wśród najważniejszych należy wymienić stopień zaawansowania choroby oraz motywację i chęć do współpracy w jej leczeniu ze strony Pacjenta. To właśnie dlatego tak ważne jest możliwie wczesne zdiagnozowanie problemu i rozpoczęcie terapii. Dysponując nowoczesnymi metodami leczenia, o potwierdzonej klinicznie i w badaniach naukowych skuteczności, możemy pomóc Pacjentom z periodontitis zatrzymać postęp choroby, a często również odtworzyć zniszczone w jej przebiegu tkanki.

Drukuj

Profilaktyka i profesjonalna higienizacja

Super User. Opublikowano w Dla Pacjenta

Profilaktyka chorób zębów i dziąseł to przede wszystkim systematyczne wizyty u higienistki, wykonującej profesjonalny zabieg czyszczenia zębów z płytki, kamienia nazębnego oraz osadu.

Zabiegi te nie tylko poprawiają stan kliniczny, ale również usuwając przebarwienia z kawy czy herbaty wpływają na estetykę Twojego uśmiechu.

Higienizacja wykonywana jest przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną, która została przeszkolona w tym zakresie oraz cały czas doskonali swoje umiejętności na kursach i dodatkowych szkoleniach. Każda wizyta higienizacyjna rozpoczyna się od ustalenia obiektywnych wskaźników, które ukazują w procentach ilość płytki nazębnej w przestrzeniach międzyzębowych oraz ilość krwawiących brodawek dziąsłowych. Wartości tych wskaźników odzwierciedlają poziom higieny jamy ustnej Pacjenta i stan zaawansowania choroby dziąseł. Pomagają motywować Pacjenta oraz umożliwiają porównanie zmian zachodzących podczas leczenia.

Drukuj

Przebieg leczenia czyli słów kilka o fazach leczenia periodontologicznego

Super User. Opublikowano w Dla Pacjenta

Proces leczenia zawsze poprzedzony jest kompleksową diagnostyką w celu precyzyjnego zidentyfikowania przyczyn i prawidłowego zaplanowania postępowania. Leczenie składa się z  kilku etapów, począwszy od profesjonalnej higienizacji jamy ustnej w gabinecie i nauki prawidłowego szczotkowania, aż po zabiegi chirurgiczne i utrzymanie osiągniętych wyników w fazie podtrzymującej.

Дървени летви - колчета http://www.emsien3.com/letvi от ЕМСИЕН-3
Дървени талпи http://www.emsien3.com/талпи от ЕМСИЕН-3